Монастир

Науково-практична конференція у Млинівській гуманітарній гімназії

З благословення Високопреосвященного Іларіона, архієпископа Рівненського і Острозького, 13 грудня, у день пам’яті апостола Андрія Первозванного, на базі Млинівської гуманітарної гімназії пройшла науково-практична конференція «Хрещення Руси-України: погляд крізь століття», приурочена 1025-річчю Хрещення Руси-України.

Мета заходу: розкрити значення хрещення Руси-України для подальшого розвитку українського народу. Формувати високі моральні якості сучасної людини на принципах християнської моралі.

У роботі конференції взяли участь науковці; старшокласники та педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів Млинова; працівники Млинівської центральної районної бібліотеки.

Із вітальним словом до присутніх звернувся директор Млинівської гуманітарної гімназії Кравчук Микола Володимирович. Він, зокрема, зазначив, що духовність і освіта – ті два крила, які вивищують людину з-поміж усього іншого і дають їй можливість досягнути значних висот, сприяють самовихованню та самовдосконаленню.

Про сутність християнства як світової релігії йшлося у виступі протоієрея Тараса Варварука, кандидата богословських наук, настоятеля Свято-Михайлівського храму Млинова.

Серед виступаючих були також учителі та учні гімназії.

Так Голосна Алла Володимирівна, учитель історії, педагог-організатор гімназії, розкрила роль Андрія Первозванного та Володимира Великого як двох світочів становлення християнства в Україні.

А учитель історії та правознавства Загоруйко Софія Володимирівна у своєму виступі звернула увагу на вплив Хрещення України-Руси на суспільно-політичний розвиток українського народу.

Провідний бібліотекар та бібліотекар відділу обслуговування Млинівської центральної районної бібліотеки Демидюк Валентина Миколаївна і Монастирська Юлія Степанівна зупинилися на темі «Розвиток культури Київської Русі під впливом християнства» і запропонували переглянути виставку літератури про християнство.

Учениця 10 класу гімназії Єфімчук Світлана представила увазі присутніх досліджувану тему «Змалювання образу Пресвятої Богородиці в українській літературі». Із цією роботою учениця виступала на обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Рівненської малої академії наук. Свій виступ учениця ілюструвала мультимедійною презентацією, у якій представила зразки літературних творів, образотворчого та музичного мистецтва про Пречисту Діву Марію.

Ігумен Софроній (Бордюк), намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких Могилах, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри документальних комунікацій, заступник декана з навчально-методичної роботи факультету документальних комунікацій та менеджменту Рівненського державного гуманітарного університету, розкрив у своїй доповіді згубний вплив тоталітарних сект на сучасну молоду людину. Крім того, ігумен Софроній вручив протоієрею Тарасу Варваруку Подяку Свято-Георгіївського чоловічого монастиря за тісну співпрацю зі святою обителлю і постійну опіку над нею.

Родзинкою конференції став виступ вихованців Недільної школи Свято-Михайлівського храму Млинова. Вони декламували поезії та виконували пісні на тематику духовності і патріотизму.

Упродовж конференції експонувалась виставка ікон місцевого художника Августін Ніни Миколаївни.

Сподіваюсь, проведений захід сприятиме росту духовності у нашому суспільстві, зокрема формуватиме у молоді прагнення до самопізнання, самовдосконалення, до життя у дусі взаєморозуміння.


Світлана Швайчук, заступник директора Млинівської гуманітарної гімназії,
учитель Недільної школи Свято-Михайлівського храму Млинова

image

Пасхальне вітання
Намісник монастиря - архімандрит Софроній (Бордюк) привітав зі Світлим Христовим Воскресінням

детальніше>>
image

"Світися Новий Єрусалиме, слава Господня над тобою зійшла..."
Пасхальні Богослужіння у Свято-Георгіївському чоловічому монастирі на Козацьких Могилах

детальніше>>
image

Престольне свято головного храму Монаcтиря
6 травня 2019 року братія монастиря відзначила престольне свято - святого великомученика Георгія Побідоносця

детальніше>>

Святині обителі

image

Ікона Божої Матері «Скоропослушниця»

детальніше>>

image

Ікона Божої Матері «Всіх скорботних Радість»

детальніше>>

image

Ікона священномученика Гермогена, Патріарха Московського, Чудотворця

детальніше>>

image

Частки мощів преподобних Іова та Амфілохія Почаївських

детальніше>>

image

Частки мощів преподобних отців Києво-Печерських

детальніше>>

image

Ікона священномученика Макарія, митрополита Київського, з часткою його нетлінних мощів

детальніше>>

image

Ікона святого пророка Іллі

детальніше>>

image

Ікона святої великомучениці Параскеви з часткою її нетлінних мощів

детальніше>>

image

Ікона святого великомученика Георгія Побідоносця

детальніше>>

image

Ікона з часткою мощів та сандалією з мощів святої великомучениці Варвари

детальніше>>

image

Частка мощів великомученика і цілителя Пантелеймона

детальніше>>

image

Напрестольний хрест з часткою Животворчого Древа Господнього

детальніше>>

image

Ікона Божої Матері “Несподівана Радість”

детальніше>>

image

Ікона Божої Матері “Казанська”

детальніше>>
Козаки