Монастир

Звернення архієпископа Іларіона

Звернення
архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона
до духовенства, чернецтва та всіх православних християн Рівненщини

Всечесні отці, дорогі браття і сестри! Шановні українці!

Зараз наша країна переживає важкі часи випробувань. Йде війна на Сході, щодня на полі бою ллється кров воїнів-захисників, гинуть наші діти. Спільне лихо об'єднало всіх нас, незалежно за віком, родом занять, політичними та релігійними вподобаннями – ми як ніколи відчули себе патріотами своєї Батьківщини, зрозумівши наскільки нам дорога Україна. Через це, саме зараз усі православні християни нашої Держави також мають згуртуватися в спільній молитві за перемогу нашої армії, щасливе повернення воїнів і добре майбутнє України, забувши при цьому про всі взаємні образи.

Однак, замість цього ми спостерігаємо непорозуміння, конфліктні сутички між громадами Московського та Київського Патріархатів, які інколи переростають у бійку, що є до вподоби тільки ворогу людського роду – дияволу. Народ, який вбачав у Церкві взірець морального ідеалу суспільства, духовну твердиню нації, починає в цьому сумніватися. І тому, Церква зараз має небезпеку втратити своє духовне обличчя, переставши бути «стовпом і утвердженням істини» (1 Тим. 3, 15).

Тому, прошу отців, братів та сестер Рівненської єпархії УПЦ Московського Патріархату не принижуйте нас, обзиваючи «розкольниками», а Церкву «безблагодатною» – пам’ятайте, що за кожне неправдиве слово всі ми дамо відповідь на Суді Божому.

Разом з тим, я вчергове закликаю вас до початку конструктивного діалогу щодо утворення в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви. Цього найперше вимагає наш побожний український народ, який достатньо уже настраждався від розділення і релігійної ворожнечі і хоче, щоби в Україні був мир, злагода, взаєморозуміння, братолюбство та Єдина Українська Помісна Православна Церква.

Також звертаюсь до духовенства та вірних Рівненської єпархії УПЦ Київського Патріархату: ні в якому разі не заражайтеся духом злоби, щоб не відбувалося, завжди будьте стриманими, до всіх проблем ставтесь помірковано і розважно, зберігаючи християнську гідність.

Незважаючи на те, до якого Патріархату ми б не належали, і до якого храму ми б не ходили, завжди пам’ятаймо слова Христові: «З того знатимуть усі, що ви Мої ученики, якщо будете мати любов між собою» (Ін. 13,35), а «любов довготерпить, милосердствує, любов не заздрить, любов не вихваляється, не пишається, не безчинствує, не шукає свого, не гнiвається, не замишляє зла, не радiє з неправди, а радіє iстинi» (1 Кор. 13, 4-6).

Тому маймо любов між собою та будьмо справжніми християнами. Бо саме в християнській любові утверджується Церква Христова, міцніє держава і ми стаємо сильнішими.

З любов'ю у Христі

Іларіон,

архієпископ Рівненський і Острозький

image

Богослужіння Суботи м'ясопусної
2 березня 2019 року припадає Субота м'ясопусна. У цей день звершується особливе поминання померлих

детальніше>>
image

Богослужіння Прощеної (сиропусної) Неділі
Монастирське Богослужіння 10.03.2019 (за новим стилем)

детальніше>>

Святині обителі

image

Ікона Божої Матері «Скоропослушниця»

детальніше>>

image

Ікона Божої Матері «Всіх скорботних Радість»

детальніше>>

image

Ікона священномученика Гермогена, Патріарха Московського, Чудотворця

детальніше>>

image

Частки мощів преподобних Іова та Амфілохія Почаївських

детальніше>>

image

Частки мощів преподобних отців Києво-Печерських

детальніше>>

image

Ікона священномученика Макарія, митрополита Київського, з часткою його нетлінних мощів

детальніше>>

image

Ікона святого пророка Іллі

детальніше>>

image

Ікона святої великомучениці Параскеви з часткою її нетлінних мощів

детальніше>>

image

Ікона святого великомученика Георгія Побідоносця

детальніше>>

image

Ікона з часткою мощів та сандалією з мощів святої великомучениці Варвари

детальніше>>

image

Частка мощів великомученика і цілителя Пантелеймона

детальніше>>

image

Напрестольний хрест з часткою Животворчого Древа Господнього

детальніше>>

image

Ікона Божої Матері “Несподівана Радість”

детальніше>>

image

Ікона Божої Матері “Казанська”

детальніше>>
Козаки