Монастир

Свято-Параскевський храм с. Солонів відсвяткував свій храмовий празник

В день великої радості для мешканців і парафіян с. Солонів – день пам’яті  святої вмц. Параскеви Пятниці відбулося храмове святкування.

Напередодні в неділю ввечері у Свято-Параскевському храмі відбулася святкова всенічна.

А в сам день храмового торжества було відслужено святкову літургію яку очолив  ігумен Софроній (Бордюк) у співслуженні прот. Ігора Данилюка благочинного Радивилівського благочиння, прот. Івана Прокопчука, прот. Олега Савчука, прот. Тараса Варварука, прот. Івана Ліщука, прот. Степана Шири, ієромонаха Онуфрія (Ляди), прот. Олега Бабака, прот. Володимира Коваля, свящ. Василя Гриника, свящ. Назарія Белейка, свящ. Михаїла Кобзяка та свящ. Андрія Миронюка також своїм співом і служінням відправу прекрасив протодиякон Рівненського кафедрального Свято-Воскресенського собору о. Василь Стефанишин. Повчальну науку вірним після читання святого Євангелія виголосив благочиний прот. Ігор Данилюк. На запричасному хор с. Добростани Яворівського благочиння (Дрогобицько-Самбірської єпархії), запрошений отцем Онуфрієм - уродженцем цього села, виконав три церковні пісні і одну патріотичну. Цим хоровим складом керував дяк і регент Милян Михайло Михайлович.

По завершенні літургії собор духовенства проспівав величання покровительці храму св. вмц. Параскеві П’ятниці, після чого було приспущено образ Почаївської Божої Матері. Вірні побожно підходили до святої ікони, молитовно приклоняючи голову одразу ж помазувалися освяченим єлеєм.

Навколо церкви відбувся хресний хід з читанням чотирьох євангельських зачал на усіх сторонах храму, під час якого духовенство окроплювало побожних вірних святою водою.

На паперті храму ігумен Софроній привітав отця настоятеля і увесь парафіяльний збір з пам’ятною подією в житті храму. У відповідь о. Онуфрій подякував за теплі слова і від свого і мені звернувся зі словом вдячності:

«Ти єси утвержденіє моє, Господи, говорила мучениця, Ти же і заступництво, і до Тебе прибігаю, Царю світа.

Дорогі браття у священстві – ви всечесне духовенство і ви так палко любима мною парафіяльна громадо с. Солунів, такими словами в третій пісні канону на ранній оспівуємо подвиг великомучениці Параскевії Пятниці. Істинно велику силу віри і непорушність духа мала ця свята жінка,  яка і в палких тортурах славила і величала Христа Бога. Ми сьогодні прославили святою літургією Господа, возносили свої молитви до святої мучениці і найперше дякували за дар духовної обнови нашої парафії який стався цього року – перехід під лоно справді української церкви – Київського Патріархату. Щиро хочу за це все подякувати і найперше парафіянам – тому вибраному зерну, правдивому божому люду.

Щиро вкланяюся отцям які прибули сьогодні спільно з нами розділити радість солунівського храмового свята, дякую за співслужіння біля святої трапези – престолу Господнього  і нехай велика і славна мучениця яку ви нині прославляли, за вас усіх молиться Богу і прославить дні життя вашого на Многії і благії літа.

Усім парафіянам, гостям і всій святочній громаді подай міцного заступництва вмч. Параскевії Пятниці і нехай пам'ять про наше святе буде ще довго в наших серцях на многії і благії літа.»

В продовження подячних слів прекрасні вірші продекламували пономар храму Андрій і прибула на свято мешканка с. Добростани Мар’яна Бірюк. Юнак і юнка поетично возвеличили свято, а також наповнили святковий дух невимовним патріотизмом до своєї рідної землі –України і рідної Української Церкви. Також парафіяни храму тепло вітали матір свого отця-настоятеля пані Руслану Ляду, яка прибула на свято із парафіяльним хором с. Добростани.

Також отець Онуфрій привітав від імені священного собору духовенства та парафіян з 35-ти річчям настоятеля Свято-Миколаївської парафії смт. Володимирець прот. Михайла Льоду. Побажали у день народження Божого благословення у справі служіння на ниві Христовій та подарували святу просфору і ікону Божої Матері.

 

На завершення урочистостей протодиякон виголосив уставні многолітня Патріарху Філарету, правлячому архієрею архієпископу Іларіону, собору духовенства, просив за мир та спокій України, благополуччя о. настоятеля і парафіяльної громади.

                                                                                Прес-служба Свято-Георгіївського

                                                                     монастиря на "Козацьких Могилах"


 

 

image

Пасхальне вітання
Намісник монастиря - архімандрит Софроній (Бордюк) привітав зі Світлим Христовим Воскресінням

детальніше>>
image

"Світися Новий Єрусалиме, слава Господня над тобою зійшла..."
Пасхальні Богослужіння у Свято-Георгіївському чоловічому монастирі на Козацьких Могилах

детальніше>>
image

Престольне свято головного храму Монаcтиря
6 травня 2019 року братія монастиря відзначила престольне свято - святого великомученика Георгія Побідоносця

детальніше>>

Святині обителі

image

Ікона Божої Матері «Скоропослушниця»

детальніше>>

image

Ікона Божої Матері «Всіх скорботних Радість»

детальніше>>

image

Ікона священномученика Гермогена, Патріарха Московського, Чудотворця

детальніше>>

image

Частки мощів преподобних Іова та Амфілохія Почаївських

детальніше>>

image

Частки мощів преподобних отців Києво-Печерських

детальніше>>

image

Ікона священномученика Макарія, митрополита Київського, з часткою його нетлінних мощів

детальніше>>

image

Ікона святого пророка Іллі

детальніше>>

image

Ікона святої великомучениці Параскеви з часткою її нетлінних мощів

детальніше>>

image

Ікона святого великомученика Георгія Побідоносця

детальніше>>

image

Ікона з часткою мощів та сандалією з мощів святої великомучениці Варвари

детальніше>>

image

Частка мощів великомученика і цілителя Пантелеймона

детальніше>>

image

Напрестольний хрест з часткою Животворчого Древа Господнього

детальніше>>

image

Ікона Божої Матері “Несподівана Радість”

детальніше>>

image

Ікона Божої Матері “Казанська”

детальніше>>
Козаки