Монастир

Проповідь Архієпископа Іларіона на свято, святого Миколая

В ім’я Отця і Сина і Святого Духа

Слава Ісусу Христу


Усі ми сьогодні – і малі, і дорослі – урочисто святкуємо одне з найбільш шанованих на нашій землі свят – святителя Миколая, архієпископа Мирлікійського чудотворця. Всі ми дуже добре знаємо життя Миколая, але якщо коротко пригадати, святитель Миколай дуже рано зрозумів зміст усього нашого життя і вирішив посвятити себе Богові. Отримавши високий єпископський сан, не марнував ані години, а всім своїм життям намагався прислужитися Богові. Він був ревний подвижник і добрий проповідник, і милосердний пастир, особливо його милосердя проявилося тоді, коли він, дізнавшись, що троє дівчат через брак грошей захотіли согрішити блудом заради збагачення, таємно вночі, щоб ніхто цього не знав і ніхто не бачив, приносить їм, спочатку старшій, потім середній, а потім молодшій, по вузлику золота і таким чином рятує їх від гріха і допомагає влаштувати своє життя. Ось це приклад справжнього милосердя, саме того милосердя і тої милості, про яку говорить сам Спаситель у Євангелії, коли звертається до фарисеїв:«Милості хочу, а не жертви».


Старозавітні священики в першу чергу дотримувалися букви закону, особливо це проявилося у фарисеях і в садукеях, які, через буквальне розуміння втративши весь духовний зміст, так і не побачили справжнього Месії, бо мали вуха і не чули, мали очі і не бачили. Тому їхній приклад має для всіх нас стати уроком, адже іноді і ми з вами, дорогі браття і сестри,  бачимо дійсно потребуючого, але закриваємо очі, іноді ми чуємо голос прохання, але закриваємо вуха, і наче це все стосується не нас. Ми проповідуємо, яким має бути справжній християнин; ми всім розказуємо, що треба робити для того, щоб спастися; ми всіх повчаємо, як треба поводити себе у храмі, куди ставити свічки, чи одягати головний убір чи не одягати. Але дуже часто ми забуваємо про себе, ми забуваємо про свій власний приклад, про те, що спочатку самому потрібно спастися і показати достойний приклад, як це зробив святитель Миколай, тоді за нами послідують тисячі сердець.

 

Потрібно повністю відректися своєї грішної природи, потрібно до кінця зрозуміти весь той глибокий зміст святого Євангелія,тої благої звістки, яку чуємо кожного дня, коли буваємо у Божому храмі. Тоді ця любов настільки стане великою в нашому серці, що вже не буде поміщатися в нас, а буде у надлишку виливатися на оточуючих, на наших ближніх. Буде виливатися у добрих справах, у справах милості, милосердя, доброти, братолюбства, прощення і інших добрих справах. Саме тому, дорогі у Христі браття і сестри, наберімося сміливості, наберімося терпіння, полюбімо нашого Бога, істинно і по-справжньому полюбімо, і покажімо приклад. Почнімо робити добрі справи, будемо по-справжньому прощати один одному, ніколи не будемо таїти зла в своєму серці. І тоді Всемилостивий Господь, який створив кожного з нас за своїм образом і за своєю подобою, проявиться і в нас у повній силі, у повній мірі, як Він і проявився у святителю Миколаю. І тоді ми зрозуміємо, заради чого ми народилися, чому ми живемо в цьому світі, зрозуміємо, навіщо нам увійти в Царство Небесне: тому що це єдина наша справжня вітчизна, справжня батьківщина, куди має повернутися кожен з тих, хто народжується тут, на землі.


І нехай  молитвами і великим заступництвом святителя Миколая архієпископа Мирлікійських чудотворця Всемилостивий Господь помилує кожного з нас, спасе наші душі, нехай подасть нам розуміння речей духовних, нехай навчить нас по-справжньому говорити слова милосердя і нехай сподобить всіх нас, як і святитель Миколай, насолоджуватися небесними благами Царства Божого. Амінь.
 
Архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон
image

Пасхальне вітання
Намісник монастиря - архімандрит Софроній (Бордюк) привітав зі Світлим Христовим Воскресінням

детальніше>>
image

"Світися Новий Єрусалиме, слава Господня над тобою зійшла..."
Пасхальні Богослужіння у Свято-Георгіївському чоловічому монастирі на Козацьких Могилах

детальніше>>
image

Престольне свято головного храму Монаcтиря
6 травня 2019 року братія монастиря відзначила престольне свято - святого великомученика Георгія Побідоносця

детальніше>>

Святині обителі

image

Ікона Божої Матері «Скоропослушниця»

детальніше>>

image

Ікона Божої Матері «Всіх скорботних Радість»

детальніше>>

image

Ікона священномученика Гермогена, Патріарха Московського, Чудотворця

детальніше>>

image

Частки мощів преподобних Іова та Амфілохія Почаївських

детальніше>>

image

Частки мощів преподобних отців Києво-Печерських

детальніше>>

image

Ікона священномученика Макарія, митрополита Київського, з часткою його нетлінних мощів

детальніше>>

image

Ікона святого пророка Іллі

детальніше>>

image

Ікона святої великомучениці Параскеви з часткою її нетлінних мощів

детальніше>>

image

Ікона святого великомученика Георгія Побідоносця

детальніше>>

image

Ікона з часткою мощів та сандалією з мощів святої великомучениці Варвари

детальніше>>

image

Частка мощів великомученика і цілителя Пантелеймона

детальніше>>

image

Напрестольний хрест з часткою Животворчого Древа Господнього

детальніше>>

image

Ікона Божої Матері “Несподівана Радість”

детальніше>>

image

Ікона Божої Матері “Казанська”

детальніше>>
Козаки