Монастир

Ігумен Софроній (Бордюк) взяв участь у роботі тренінгу «Роль священика на війні»

В суботу, 20 грудня, у Михайлівському монастирі, що у Києві, розпочався п’ятиденний семінар «Роль священика на війні». Для отримання професійних навичок по роботі з військовими та психологічно постраждалими людьми прибули 22 священики УПЦ Київського патріархату та волонтери. Серед учасників участь у тренінгу як представник від Рівненської єпархії взяв намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких Могилах – ігумен Софроній (Бордюк). Їх навчали провідні спеціалісти з Ізраїлю, які давно працюють з подібними проблемами у своїй країні.

«Нам було дуже важливо запросити ізраїльських спеціалістів і ми дуже вдячні всім, хто сприяв їхньому візиту. Ми планували проведення цього заходу ще з серпня і тепер наш тренінг розпочався. В період наступних 5 днів ми максимально заглибимось в тему роботи з військовими, у чому нам допоможуть провідні спеціалісти та волонтери, що вже мали подібний досвід, щоб знайти якомога кращі рішення та методики», – зазначила ініціатор проекту, директор департаменту політики, комунікації та адвокації Всеукраїнської мережі «Люди, що живуть з ВІЛ/СНІД» Ірина Агеєва.

Викладачами під час тренінгу стали Гіла Петрова – психолог-консультант, ведуча груп в «Національному управлінні по боротьбі з наркоманією та алкоголізмом» при мерії м. Хайфа, Ізраїль; Моті Пікельнер – офіцер психологічної служби армії оборони Ізраїлю, майор запасу, який щойно провів 1,5 місяці в окопах в секторі Газа.

За словами викладачів, займатись підготовкою соціальних працівників та спеціалістів важливо вже сьогодні. В Ізраїлі досі є актуальною робота з людьми, що відчувають травми з часів Голокосту, не кажучи про сучасні проблеми, пов’язані з перманентним станом війни. «Тема залишилась старою, а от аудиторія буде такою вперше», – додала Гіла, згадавши про активну участь духовенства.

Заступник посла Ізраїлю в Україні пан Іцхак Кармель Каган додав, що Україна тільки погружається в дану проблематику роботи з травмою. При цьому мешканці Ізраїлю вже давно змушені жити у постійному стресі та стані агресії: «Зовсім нещодавно знову почався обстріл південних областей країни. І півтора мільйони мешканців по суті місяць жили у бомбосховищах. За ці часи випробувань ми розробили систему, за якою працюємо з усіма постраждалими».

Усім ініціаторам та організаторам навчання особисто подякував заступник голови Відділу соціального служіння УПЦ Київського Патріархату протоієрей Сергій Дмитрієв. Він підкреслив, що перший подібний тренінг було дуже важливо провести саме на території Михайлівського монастиря: «Ми збираємось з метою подібного навчання вперше, і вперше в історії України таким складом священства Київського Патріархату. Я сподіваюсь на значні результати після та протягом навчання. Зараз українські міністерства все більше кажуть про потребу кваліфікації волонтерів та душпастирів і ми пропонуємо платформу для найбільш професійного зростання».

Головними темами п’ятиденного тренінгу були:

·        Смерть та життя після війни;

·        Психологічна підтримка військових, з людьми, що втратили близьких на війні, з психологічною травмою;

·        Соціальна адаптація військових до мирного життя, робота з гнівом, болем, стресом;

·        Моделі роботи з військовими: розбір практичних випадків;

·        Запобігання особистому вигоранню під час служіння: індивідуальна та групова робота.

Добіг свого кінця міжнародний тренінг «Роль священика на війні» 24 грудня і став унікальним.

Особливі враження від проведення роботи зі священиками Української православної Церкви Київського Патріархату висловили психологи-тренери з Ізраїлю.

«Мені вперше довелось працювати в такому нетиповому колі спеціалістів. Проте, різноманіття учасників, їхнього досвіду та думок дали нам змогу максимально скористатись можливістю та отримати справді чудові результати. Дякую тим, хто слухав, ділився та проводив ці дні з нами. Сподіваємось, що ми тут не в останній раз», – прокоментувала результат навчання психолог-консультант Гіла Петрова.

Учасники з різних областей України вчились доланню психологічних проблем, з якими лише почали стикатись в Україні. Зокрема головною темою став посттравматичний синдром у військових та простих громадян, які жили у стресі протягом року. Практичні рішення та спільні міркування дозволили по-новому подивитись на свою роботу та виробити найбільш ефективні механізми допомоги.

У майбутньому заплановані нові тренінги, які стануть цікавими для професійних психологів, волонтерів та служителів. Дякуємо нашим партнерам, тренерам та учасникам, завдяки яким ці 5 днів минули з максимальною користю.

 

З матеріалами elios.org.ua

image

Пасхальне вітання
Намісник монастиря - архімандрит Софроній (Бордюк) привітав зі Світлим Христовим Воскресінням

детальніше>>
image

"Світися Новий Єрусалиме, слава Господня над тобою зійшла..."
Пасхальні Богослужіння у Свято-Георгіївському чоловічому монастирі на Козацьких Могилах

детальніше>>
image

Престольне свято головного храму Монаcтиря
6 травня 2019 року братія монастиря відзначила престольне свято - святого великомученика Георгія Побідоносця

детальніше>>

Святині обителі

image

Ікона Божої Матері «Скоропослушниця»

детальніше>>

image

Ікона Божої Матері «Всіх скорботних Радість»

детальніше>>

image

Ікона священномученика Гермогена, Патріарха Московського, Чудотворця

детальніше>>

image

Частки мощів преподобних Іова та Амфілохія Почаївських

детальніше>>

image

Частки мощів преподобних отців Києво-Печерських

детальніше>>

image

Ікона священномученика Макарія, митрополита Київського, з часткою його нетлінних мощів

детальніше>>

image

Ікона святого пророка Іллі

детальніше>>

image

Ікона святої великомучениці Параскеви з часткою її нетлінних мощів

детальніше>>

image

Ікона святого великомученика Георгія Побідоносця

детальніше>>

image

Ікона з часткою мощів та сандалією з мощів святої великомучениці Варвари

детальніше>>

image

Частка мощів великомученика і цілителя Пантелеймона

детальніше>>

image

Напрестольний хрест з часткою Животворчого Древа Господнього

детальніше>>

image

Ікона Божої Матері “Несподівана Радість”

детальніше>>

image

Ікона Божої Матері “Казанська”

детальніше>>
Козаки