Монастир

Святійший Патріарх Філарет відвідав Свято-Георгіївський чоловічий монастир на Козацьких Могилах

14 червня 2015 року, у Неділю всіх святих землі Української, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, на запрошення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, відвідав Свято-Георгіївський чоловічий монастир на Козацьких Могилах.

Першоієрарха, якого супроводжував архієпископ Іларіон, перед головною монастирською брамою зустріли голова Радивилівської районної державної адміністрації Олег Ващук, голова Радивилівської районної ради Олександр Пастух, заступник голови Рівненської облдержадміністрації Олександр Савчук та генеральний директор Національного історико-меморіального заповідника "Поле Берестецької битви" Леонід Галабуз, які тепло привітали Святійшого Владику, та піднесли Його Святості коровай і квіти.

У монастирській брамі Предстоятеля Київського Патріархату зустрів намісник монастиря ігумен Софроній (Бордюк), який запросив Першоієрарха очолити Божественну літургію.

За богослужінням Його Святості співслужили: Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Білгородський і Обоянський Іосаф, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Житомирський і Овруцький Ізяслав, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор, єпископ Вінницький і Брацлавський Михаїл, єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло, єпископ Коломийський і Косівський Юліан, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан, єпископ Запорізький і Мілітопольський Фотій, єпископ Ужгородський і Закарапатський Варсонофій, намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря ігумен Софроній (Бордюк), намісник Манявського монастиря архіманрит Паїсій (Кухарчук), намісник Пересопницького чоловічого монастиря ігумен Григорій (Нерета), намісник Свято-Миколаївського чоловічого монастиря міста Дубно ігумен Меркурій (Бікіра), секретар Рівненського єпархіального управління прот. Сергій Лучанін, благочинні Рівненської єпархії та чисельне духовенство з Рівненської, Тернопільської, Волинської та Львівської єпархій.

Разом з духовенством та багатотисячною паствою молились представники влади: голова Рівненської ОДА Віталій Чугунніков, голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов, голова Радивилівської районної державної адміністрації Олег Ващук, голова Радивилівської районної ради Олександр Пастух, народні депутати України, громадські діячі, українська інтелігенція.

Патріарше богослужіння транслювалось в прямому ефірі телеканалу «Рівне 1».

Прикрасив літургію спів архієрейського хору «Знамення» під керівництвом диякона Володимира Іваника та хору духовенства Рівненської єпархії «Анафора» під керівництвом матушки Ольги Тимків.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців та прохання про подолання розділення Української Православної Церкви.


Під час звершення Малого входу Патріарх Філарет нагородив ігумена Софронія (Бордюка) черговою богослужбовою нагородою – правом носіння хреста з прикрасами.

Прикінці літургії Святійший Патріарх Філарет виголосив повчальну проповідь.

По завершенні літургії відбулася заупокійна літія за загиблими героями битви під Берестечком та новітніми героями, загиблими за незалежність України на Донбасі.

Потім Хресний хід на чолі із Святійшим Патріархом Філаретом, архієреями та духовенством рушив до пам'ятника козакам і селянам, які у 1651 році тримали героїчну оборону на острові Журавлиха, де всі охочі поклали до монументи квіти.

Також в цей день Святійший Владика дав інтерв’ю представникам ЗМІ.

Прес-Служба Свято-Георгіївського
чоловічого монастиря на "Козацьких Могилах"
image

Пасхальне вітання
Намісник монастиря - архімандрит Софроній (Бордюк) привітав зі Світлим Христовим Воскресінням

детальніше>>
image

"Світися Новий Єрусалиме, слава Господня над тобою зійшла..."
Пасхальні Богослужіння у Свято-Георгіївському чоловічому монастирі на Козацьких Могилах

детальніше>>
image

Престольне свято головного храму Монаcтиря
6 травня 2019 року братія монастиря відзначила престольне свято - святого великомученика Георгія Побідоносця

детальніше>>

Святині обителі

image

Ікона Божої Матері «Скоропослушниця»

детальніше>>

image

Ікона Божої Матері «Всіх скорботних Радість»

детальніше>>

image

Ікона священномученика Гермогена, Патріарха Московського, Чудотворця

детальніше>>

image

Частки мощів преподобних Іова та Амфілохія Почаївських

детальніше>>

image

Частки мощів преподобних отців Києво-Печерських

детальніше>>

image

Ікона священномученика Макарія, митрополита Київського, з часткою його нетлінних мощів

детальніше>>

image

Ікона святого пророка Іллі

детальніше>>

image

Ікона святої великомучениці Параскеви з часткою її нетлінних мощів

детальніше>>

image

Ікона святого великомученика Георгія Побідоносця

детальніше>>

image

Ікона з часткою мощів та сандалією з мощів святої великомучениці Варвари

детальніше>>

image

Частка мощів великомученика і цілителя Пантелеймона

детальніше>>

image

Напрестольний хрест з часткою Животворчого Древа Господнього

детальніше>>

image

Ікона Божої Матері “Несподівана Радість”

детальніше>>

image

Ікона Божої Матері “Казанська”

детальніше>>
Козаки