Монастир

Престольне Свято Кафедрального собору

Тисячі рівнян і гостей міста Рівне вже багато років збираються у Свято-Покровському соборі, щоб вшанувати велике православне свято Покрову Пресвятої Богородиці. Не винятком був і 2018 рік, адже цього річ на престольне свято зібралася багатотисячна громада. За словами духовенства і прихожан кафедрального храму в цьому році вірних, що взяли участь у святкових богослужіннях було найбільше за всі роки існування Покровського собору.

Богослужіння приурочені храмовому святу, яке служилося двома мовами українською та грецькою, очолив архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон у співслужінні архімандрита Кіріона (Інасарідзе), секретаря єпархії протоієрея Сергія Лучаніна, намісника Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких могилах ігумена Софронія (Бордюка) та чисельного духовенства.

Разом з духовенством та вірянами за богослужінням також молились і представники влади, зокрема генеральний прокурор України Юрій Луценко, голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко, міський голова Рівного Володимир Хомко, народний депутат України Юрій Вознюк, генерал-лейтенант начальник ОК «Захід» Олександр Павлюк, начальник управління СБУ в Рівненській області Василь Бедрій, Прокурор Рівненської області Богдан Подубинський, начальник головного управління ДСНС України у Рівненській області Сергій Крук та інші поважні гості.

Величний Покровський собор не міг вмістити всіх охочих, тому велика кількість вірних молилася у нижньому храмі та просто неба, слухаючи богослужіння через звукопідсилюючі засоби.

Величі та урочистості богослужіння додавало прекрасне звучання архієрейського та кліросного хорів під керівництвом протодиякона Володимира Іваника та матушки Ірини Капітули.

Після євангельського читання владика Іларіон зачитав звернення з нагоди свята та виголосив повчальну проповідь. Також під час Божественної літургії було звершено дияконську хіротонію над випускником Рівненської духовної семінарії іподияконом Андрієм Макосянчиком.

Завершилось святочне богослужіння урочистим молебнем після якого архієпископ Іларіон, як настоятель Покровського собору привітав духовенство, прихожан та гостей з храмовим святом і побажав усім Божого благословення і небесного заступництва та Покрову Пресвятої Богородиці. Преосвященний владика наголосив на важливості рішень Священного Синоду Константинопольської Матері Церкви і зазначив, що це лише благословенний початок на шляху становлення Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні. Ніяких перепон, які б заважали об’єднанню православних українців відтепер не існує. Свідоме бажання і кожного православного християнина в Україні кероване любов’ю – головною християнською чесною має бути запорукою створення в Українській державі Єдиної Помісної Православної Церкви.

Також владика Іларіон подякував владі і всім жертводавцям за сприяння у оздобленні та розписах Покровського собору. Окремо архієпископ Рівненський і Острозький відзначив Генерального прокурора України Юрія Луценка і відзначив його великою Патріаршою нагородою – Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира І ступеня.

В кінці богослужіння всіх присутніх було окроплено свяченою водою і вірячи мали можливість прикластися до спускної ікон Пресвятої Богородиці Почаївської. Також за древнім українським звичаєм всіх парафіян та паломників пригостили смачним кулішем.

Маємо надію і віримо в те, що за сприянням Божим, Покровом Пресвятої Богородиці та заступництвом всіх святих землі Української Всемогутній Господь благословить в Україні створення Єдиної Помісної Православної Церкви.

За матеріалами Прес-служби Рівненської єпархії

image

Пасхальне вітання
Намісник монастиря - архімандрит Софроній (Бордюк) привітав зі Світлим Христовим Воскресінням

детальніше>>
image

"Світися Новий Єрусалиме, слава Господня над тобою зійшла..."
Пасхальні Богослужіння у Свято-Георгіївському чоловічому монастирі на Козацьких Могилах

детальніше>>
image

Престольне свято головного храму Монаcтиря
6 травня 2019 року братія монастиря відзначила престольне свято - святого великомученика Георгія Побідоносця

детальніше>>

Святині обителі

image

Ікона Божої Матері «Скоропослушниця»

детальніше>>

image

Ікона Божої Матері «Всіх скорботних Радість»

детальніше>>

image

Ікона священномученика Гермогена, Патріарха Московського, Чудотворця

детальніше>>

image

Частки мощів преподобних Іова та Амфілохія Почаївських

детальніше>>

image

Частки мощів преподобних отців Києво-Печерських

детальніше>>

image

Ікона священномученика Макарія, митрополита Київського, з часткою його нетлінних мощів

детальніше>>

image

Ікона святого пророка Іллі

детальніше>>

image

Ікона святої великомучениці Параскеви з часткою її нетлінних мощів

детальніше>>

image

Ікона святого великомученика Георгія Побідоносця

детальніше>>

image

Ікона з часткою мощів та сандалією з мощів святої великомучениці Варвари

детальніше>>

image

Частка мощів великомученика і цілителя Пантелеймона

детальніше>>

image

Напрестольний хрест з часткою Животворчого Древа Господнього

детальніше>>

image

Ікона Божої Матері “Несподівана Радість”

детальніше>>

image

Ікона Божої Матері “Казанська”

детальніше>>
Козаки